Субота, 10.04.2021, 22:48
Вітаю Вас Гість | RSS

Ліцей №75 імені Лесі Українки ЛМР

Меню сайту
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

До Дня Народження Лесі Українки

 

Леся Українка – наша гордість

25 лютого 2016 року виповнюється 145 років з дня народження великої української поетеси Лесі Українки.

Є у Львові ліцей, де почуття любові і шани до Лесі Українки, нашої національної гордості, особливі, адже щоранку її постать зустрічає кожного на шкільному подвір’ї, а у стінах ліцею оживає Лесин голос:

«Ні! Я жива!

Я буду вічно жити!

Я в серці маю те,

що не вмирає…

Завдяки натхненній праці та ініціативі творчої групи учителів під керівництвом першого директора школи Леськіва Івана Васильовича Постановою Ради Міністрів УРСР від 15 липня 1968 року №349 Ліцею №75 міста Львова ЛМР було присвоєно ім’я видатної української поетеси Лесі Українки. Навесні цього ж року з батьківщини Лесі Українки селища Колодяжного, що на Волині, були привезені та висаджені у Лесиному гаю біля ліцею молоді деревця, а ліцей оточили волинські зелені верби, які тепер уособлюються зі старою вербою з «Лісової пісні».

 А  25 лютого 1971 року до 100-річчя з дня народження Лесі Українки на подвір’ї ліцею встановлено погруддя письменниці,  автором якого є Львівський скульптор Лука Біганич та відкрито  літературний музей.

Світлиця-музей Лесі Українки - осередок творчості учнів та учителів. Тут проводяться конкурси на краще читання поезій, літературні свята та вікторини, презентації книг, читаються твори класиків української літератури, кращі поезії, написані учнями.

На базі музею проходять зустрічі з Львівськими письменниками та поетами. Учні ліцею залучаються до науково-дослідницької роботи: під керівництвом учителів-словесників  створено презентації, відеофільми, проекти про життя та творчі доробки сім’ї  Косачів (вчитель Яросевич О.Г.), «Лесиними стежками у Львові», розроблена екскурсія-дослідження  творів «Вавілонський полон» та «Одержима» за ілюстраціями Заслуженого художника України Євгена Безніска (керівник Дева О.Я.). Керівник музею Мельник Ольга  Миколаївна підготувала  учнів - екскурсоводів;  розроблені також різноманітні екскурсії, зокрема,  німецькою, польською  та англійською мовами, з елементами театралізації творів Лесі Українки, з використанням мультимедійних презентацій тощо.  

У день народження письменниці відбувається нагородження учнів ліцею - призерів предметних олімпіад, інтелектуальних та мистецьких конкурсів, відмінників навчання  ліцею  стипендіями та грамотами Лесі Українки, цінними подарунками. На таких святах почесними гостями є члени спілки театральних діячів  та Національної спілки письменників: поет – Лесезнавець Петро Гоць, Оксана Іваненко, Роман Іваницький, Галина Стефанова, Леся Горова,  Ганна Канич, головний редактор видавництва «Червона калина» Лариса Йосипівна Федорів (Леся Холодюк)…

Петро Гоць – один із найулюбленіших гостей нашої ліцею. Саме його поезія про Лесю Українку, Волинь виконується на шкільних святах. Найбільш цікавою та повчальною для наших учнів є збірка «Дорога до Лесі», де зібрано найкращі твори поета про «співачку досвітніх вогнів». Це справжня книга присвят одній поетесі.

Петро Гоць – земляк Лесі Українки, тому нам так дорога його поезія. Разом з ним хочеться побувати в тих місцях, якими ходила Леся Українка, спробувати пережити ті відчуття, котрі охоплювали Петра Никифоровича під час відвідин Колодяжного, Луцька, Звягеля… Крім того, автор знайомить нас із численними фотографіями, котрі допомагають відчути дух часу, побачити красу волинського краю, подивитись на місця, які пов’язані з іменем найвідомішої волинянки.

На жаль, цього року поет Петро Гоць не зможе побувати у нашій ліцею на святкуванні уродин Лесі Українки, хоча обов’язково принесе свій подарунок – нову збірку поезій. Ми сподіваємось на швидку зустріч з поетом, бажаємо йому міцного здоров’я і, перефразовуючи його поезію, вважаємо, що саме Леся – найбільша підмога у подоланні життєвих перешкод та негараздів.

За вагомий внесок у справу виховання, примноження надбань національної культури, збереження історичної спадщини українського народу у 2008 році Міністерством освіти та науки музею Лесі Українки   СЗШ №75 присвоєно звання «Зразковий музей»

Щороку до дня народження Лесі Українки, патронеси ліцею, відбувається  традиційне шкільне свято “За честь ліцею”, яке дає можливість учням почути живе слово Лесі Українки, наповнює патріотичними почуттями, гордістю за свой ліцей та любов`ю до своєї Батьківщини. 

У  СЗШ №75 вже багато років діє творче об’єднання «Лесина світлиця», учасниками якого є учні, батьки, учителі, випускники ліцею. Педагоги-словесники докладають великих зусиль, щоб творче об’єднання «Лесина світлиця» стало клубом обдарованих, талановитих особистостей, дозволило продемонструвати творчі здобутки учнів, випускників, учителів ліцею. Завдяки натхненній, самовідданій роботі цих педагогів живуть традиції ліцею, яка гордо носить ім`я Лесі Українки та славиться своїм патріотичним духом. Недарма з меморіальної дошки, встановленої на будинку ліцею, промовляє Леся Українка: «Я честь віддам титану - Прометею, що не творив своїх людей рабами… Я вслід його піду.»

В шкільному музеї Лесі Українки екскурсії проводять учні старших класів.

План заходів

 до 145-ї річниці з дня народження Лесі Українки

у СЗШ №75 імені Лесі Українки

 

№з/п

Дата

Заходи

 Хто проводить

1

22.02.2016р.

Загальношкільна лінійка, присвячена початку Тижня творчості Лесі Українки у ліцеї

Хміль Г.Б.

Симоненко Л.Є.

Гнатуш М.О.

Власова О.Е.

2

22.02.2016р.

Виховні години, присвячені 145-ій річниці з дня народження Лесі Українки

Класні керівники 1-11 класів

3

22-26.02.2016р.

Виставка учнівських проектів, рефератів

Учителі ліцеї І ступеня

4

22-26.02.2016р.

Виставка дитячих малюнків та художніх експозицій за творами Лесі Українки

 Шевченко Н.В.,

Мелимук О.Д.

Яросевич О.Г.

5

22-27.02.2016р.

Конкурс стіннівок, присвячених творчості Лесі Українки

Заяць М.Ф.

6

До 22.02.2016 р.

Випуск інформаційного бюлетня до 145-ї річниці з дня народження Лесі Українки для шкіл міста

 Учителі української мови та літератури

7

Лютий 2016 р

Розробка та проведення уроків – диктантів про Лесю Українку у 5-8 класах

 Учителі української мови та літератури

8

24.02.2016р.

Читання поезії Лесі Українки учнями, педагогами, батьками, випускниками

Новікова З.С., Симоненко Л.Є.

9

25.02.2016 р.

Покладання квітів до пам’ятника Лесі Українці

Учнівський парламент

10

25.02.2016р.

Конкурс читців віршів Лесі Українки

Хміль Г.Б.

11

25.02.2016р., 15.00 год.

Урочиста академія до 145-ї річниці з дня народження Лесі Українки: « Свята, велична мрія: люди мають бути вільні»

 Учителі кафедри української мови та літератури, творче об’єднання “Музичний Львів», керівник т/о «Лесина світлиця»   Старак Я.Я.

12

Лютий 2016 р.

 Участь у літературному заході  до 145-ї річниці з дня народження Лесі Українки для педагогів  міста, організованому товариством «Рідна ліцей»

керівник т/о «Лесина світлиця»   Старак Я.Я.

13

25.02.2015 року

Нагородження стипендіями Лесі Українки відмінників навчання, призерів ІІ та ІІІ етапу олімпіад, конкурсів

Власова О.Е.

14

25-26.02.2016р.

Щорічні читання авторської поезії учнями, учителями та випускниками ліцеї

Власова О.Е.

15

26.02.2016р.

Районний конкурс читців «Шануймо Лесю»

Дева О.Я.

16

26.02.2016р.

Урок-конкурс «Юні лесезнавці»

Яросевич О.Г.

17

23-26.02.2016р.

Екскурсії в музей Лесі Українки СЗШ №75 імені Лесі Українки для учнів 6-х класів шкіл Залізничного району

Мельник О.М.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

25 лютого 2015p. відбулося щорічне свято з нагоди дня народження геніальної української поетеси Лесі Українки. Епіграфом до цьогорічного свята «Невмируще слово Лесі» були рядки з її поезії

Або погибель , або перемога –

Сі дві дороги перед нами стане…

Котра з сих двох нам судиться дорога?

Дарма! Повстанем, бо душа повстане.

Вечір поезії відкриває директор ліцею Кушнір Світлана Анатоліївна.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Уже традиційно в цей день відбувається нагородження

кращих учнів ліцею, переможців олімпіад

стипендією Лесі Українки .

 

 

            На першій світлині-нагородження стипендією ім. Лесі Українки

учениці 3-А класу Франкевич Анастасії

   На другій світлині - нагородження стипендією ім. Лесі Українки

учня 9-А класу Королишина Яреми

  На третій світлині - нагородження стипендією ім. Лесі Українки

учениці 9-Б класу

 

 

Кожного року у стінах нашої ліцею лунає безсмертне  слово дочки Прометея. Учні  ліцею , учасники гуртка «Лесина світлиця», вчителі кафедри української мови та літератури проводять святкові заходи .

   

Надзвичайно приємно відзначити те, що у стінах нашого ліцею підростають молоді поети. Їх окрилює Лесине слово.

Збірку поетичних творів «Колір життя» учениці 9-В класу Ольги Вовк презентували двоє обдарованих молодих львівських поетів Богдан Кухта та Mary. Богдан Кухта є співорганізатором літературних вечорів «Salve»- це подія, яка об’єднує юних літераторів Львівщини. Саме ці вечори несуть в собі мету пропагувати сучасну українську поезію.Mary - поетеса, художниця,яка допомогла Олі видати поетичну збірку «Колір життя». З нею Оля познайомилась на «Літературному листопаді» (літературний конкурс) , на якому і перемогла . Спонсор цього конкурсу Євген Крамаренко високо оцінив талант нашої юної поетеси  і запропонував видати цю збірку.     Ця збірка видавалась досить довго, майже рік, адже  над цією збіркою  працювало багато людей: художниця  Христина  Катерній, редактор Назар Палихата та ін… Оля завдячує видавництву «Дискуреус» , яка і взялась надрукувати поетичну збірку. Так перша Ольгина збірка і побачила світ. Ось що Ольга розповіла про свою першу роботу:»У мою збірку ввійшли досить різноманітні твори, адже я пишу твори на різні теми, але переважають   теми патріотизму, у зв’язку з ситуацією у країні, також є вірші про маму, рідну мову. Кажуть, що у віршах можна розгледіти людський внутрішній світ , тож я вкладаю у свої твори душу, мрії, та сподівання на краще».

 

 

Або погибель, або перемога - 

Сі дві дороги перед нами стане...

Котра з сих двох нам судиться дорога?

Дарма! повстанем, бо душа повстане.

                                         Леся Українка

 

25 лютого о 15оо у музеї Лесі Українки відбудеться щорічне свято "Невмируще слово Лесі Українки"

Запрошуємо всіх охочих!

 

План проведення заходів у СЗШ №75 присвячених 144-ій річниці від

Дня народження Лесі Українки

 

Дата

Час і місце проведення

Класи

Заходи

 Хто проводить

23.02.2015р.

8.30год.

1-11

Виховні години, присвячені 144-ій річниці з дня народження Лесі Українки

Класні керівники

23-26.02.2014р.

І поверх

3-4

Виставка проектів учнів, рефератів

Полянська М.Ю.

23-26.02.2014р.

І поверх

1-2

Літературно-художні композиції за творами Лесі Українки

Горлай Л.Я.

23-27.02.2015р.

Рекреації І,ІІ,ІІІ поверх

1-11

Конкурс стіннівок, присвячених творчості Лесі Українки

Заяць М.Ф.

24.02.2015р.

Музей Лесі Українки

2 кл.

Читання віршів «Лесин віночок»

Новікова З.С.

25.02.2015р.

27 каб.

3 кл.

Конкурс читців віршів Лесі Українки

Хміль Г.Б.

25.02.2015р.

15.00

музей Лесі Українки

учні ліцею

Літературне свято «Невмируще слово Лесі Українки»

 Учителі кафедри української мови та літератури

Старак Я.Я.

25-26.02.2015р.

(великі перерви, музей)

5-11

Щорічні Лесині читання для старшокласників

Симоненко Л.Є.

26.02.2015р.

6ур.

5-а,б,в

Конкурс читців «Шануймо Лесю»

Дева О.Я.

26.02.2015р.

6ур., 21каб.

5-в

Урок-конкурс «Юні лесезнавці»

Яросевич О.Г.

23-26.02.2015р.

згідно з розкладом

1-11

Екскурсія в музеї Лесі Українки

Мельник О.М.

27.02.2015р.

10 каб.

4 кл.

Конкурс читців віршів Лесі Українки

Хміль Г.Б.

 

Вірші про кохання

«Стелися, барвінку, низенько…»

У символіці нашого народу барвінок посідає особливе місце. Шаною та любов’ю оточена ця вічнозелена рослина. Адже за нашими традиціями барвінок символізує молодість, нев’януче кохання, вірність. Мабуть,тому ця чудова рослина завжди брала участь в українських весільних обрядах, з її стебелець плели вінки, щоб міцним і взаємним було кохання.

А що таке кохання? Мабуть кожен з нас хоч раз у житті замислювався над цим питанням. І кожен знаходив на одне і те ж питання різні відповіді. Одні стверджують, що кохання не існує, вважаючи відносини людей «просто звичкою», інші впевнено стверджують,що  «кохання — це є найкраще почуття, яке охоплює усю планету!»

І як після таких слів можна говорити про те, що його немає?! А якщо воно ще до вас не прийшло, ви ще не зустріли ту людину,  якій готові віддати все життя? Адже кохання не приходить по замовленню, чи не так?

Кохання - це почуття, яке знову і знову доводить,що без нього життя втрачає зміст. Кохання… Під цим словом  кожен із нас знаходить своє продовження: прекрасне чи болюче, солодке чи гірке , але воно є, як добро і зло.Без зла ми не знали б, що таке добре. Так і в коханні, неможливо,щоб усе було гладко, адже однотонність відносин убиває почуття. Дрібні суперечки, яких могло б і не бути, хвилини образ,  котрі нікому не потрібні, болючі слова,  за які ти потім шкодуєш. На перший погляд, цих речей так просто уникнути, але тут починає з’являтись «гордість», яка з коханням  несумісна.

Кохання дарує людині радість, гармонію – саме таким є ідеальне почуття.Кохання формує особистість, визначає її сутність: воно стає головним випробуванням у житті Людини, робить його щасливим або нещасним.

На мою думку, кохання - це почуття, яке ні один учений не зможе правильно пояснити визначення.У коханні ми всі вчені, даємо йому своє визначення. Воно змінює людину, у її душі начебто розцвітає чарівна квітка, що своїм тонким ароматом заповнює кожного.

З приходом кохання життя набирає сенсу, повноти, з людиною відбуваються метаморфози: вона співає, хоче слухати поезію, починає малювати, писати твори, музику, починає по-іншому бачити небо, квіти, зелень. Людина ніби в оп'янінні, емоції переважають над розумом. Кохання - це робота серця, емоцій, духу.Кохання - це велика сила і натхнення, які рухають таланти, пробуджують здібності.Дуже б хотілося, щоб кожна людина пережила це надзвичайне почуття, бо коли люди щасливі, тоді держава сильна.

Кохайте та будьте коханими!!!

 

Я + ти

Кажуть, що світ існує завдяки любові. Саме любов спонукає робити добрі справи,  надихає творити прекрасне, робить нас сильнішими, добрішими.

Перші несміливі почуття зароджуються в шкільному віці. Дівчатам хочеться бути красунями:крадькома нафарбовані вії, нігті, губи — все для того,щоб їх помітив той, через кого не спиться чомусь ночами, на чию сторінку заходиш «В Контакті», ретельно вивчаючи всіх його друзів-дівчат, підсвідомо бачивши  у кожній суперницю.

Когось шкільна закоханість просто окрилює,адже хочеться бути кращим у всьому : в навчанні, в роботі бути лідером в колективі.

В  інших — з точністю до навпаки. Повна апатія,втрата апетиту, настрою,і наслідок «лебеді кохання» (тобто двійки) у класному журналі.

Саме в ліцеї починається  перше любовне листування, літають між партами кульки-записочки. Ось на парту летить біла кулька. Ти крадькома розвертаєш її,а там : «Утечімо з останнього уроку». Було? Ну,зізнайтесь,адже було?!

Але це один бік  медалі. Інший набагато сумніший : ти закохана по самі вуха, та об’єкт твоїх безмежних почуттів чомусь вперто тебе  не помічає. А тобі здається, що до тебе так ніхто не любив, що твоя любов особлива, найбільша, найщиріша і на все життя. Про таке кохання чудово сказала Ліна Костенко:

Як пощастило дівчинці в сімнадцять

Сімнадцять гарних, неповторних літ

Ти не дивись, що дівчина сумна ця —

Вона ридає, але все як слід

В житті вона зіткнулася з неприємністю:

Хлопчина їй не відповів взаємністю.

І  тож чому? Бо любить іншу дівчину,

А вірність має душу неподільчиву.

Я і мої ровесники зараз у цій порі, коли от-от прийде велике козання. Воно прийде,якщо вірити в його існування, незважаючи на шкільні розмови, що сучасна молодь  не здатна на справжні почуття. Так говорять ті, хто не пізнав цього прекрасного почуття. Я ж вірю, що мене знайде кохання —  справжнє, велике і на все життя. І воно буде не схоже ні на яке інше.

 

Тому що це буде моя кохання!

Підготувала
Гараздовська Ірина
СЗШ №75 ім. Лесі Українки 

 

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Copyright MyCorp © 2021
Створити безкоштовний сайт на uCoz