П`ятниця, 21.06.2019, 00:13

Музей

25 лютого 1971 року до 100-річчя з дня народження Лесі Українки на подвір’ї школи  встановлено погруддя письменниці,  автором якого є Львівський скульптор Лука Біганич та відкрито шкільний літературний музей.

Шкільний музей Лесі Українки

Світлиця-музей Лесі Українки - осередок творчості учнів та учителів. Тут проводяться конкурси на краще читання поезій, літературні свята та вікторини, презентації книг, читаються твори класиків української літератури, кращі поезії, написані учнями. За вагомий внесок у справу виховання, примноження надбань національної культури, збереження історичної спадщини українського народу. У 2008 році Міністерством освіти та науки музею Лесі Українки  СЗШ №75 присвоєно звання «Зразковий музей»

********************************

Виховний захід до дня народження Лесі Українки

********************************

На базі музею проходять зустрічі з львівськими письменниками. Учні школи залучаються до науково-дослідницької роботи, під керівництвом учителів-словесників  створено презентації, відеофільми, проекти про життя та творчі доробки сім’ї  Косачів (вчитель Яросевич О.Г.), «Лесиними стежками у Львові», розроблена екскурсія-дослідження  творів «Вавілонський полон» та «Одержима» за ілюстраціями заслуженого художника України Євгена Безніска (керівник Дева О.Я.). Керівник музею Мельник Ольга  Миколаївна підготувала  учнів – екскурсоводів,  розроблені різноманітні екскурсії, зокрема,  німецькою, польською та англійською мовами з елементами театралізації творів Лесі Українки, з використанням мультимедійних презентацій тощо.

У день народження письменниці відбуваються нагородження учнів школи - призерів предметних олімпіад, інтелектуальних та мистецьких конкурсів, відмінників навчання  школи стипендіями та грамотами Лесі Українки, цінними подарунками.

На таких святах почесними гостями є члени спілки театральних діячів  та Національної спілки письменників: поет – Лесезнавець Петро Гоць, Оксана Іваненко, Роман Іваницький, Галина Стефанова, Леся Горова,  Ганна Канич, головний редактор видавництва «Червона калина» Лариса Йосипівна Федорів (Леся Холодюк)…

***************************

Зустріч з львівською поетесою Ганною Канич

**************************

Щороку до дня народження Лесі Українки, патронеси школи, відбувається  традиційне свято «За честь школи», яке дає можливість учням почути живе слово Лесі Українки, наповнює патріотичними почуттями, гордістю за свою школу та любов`ю до своєї Батьківщини.

Учасниками святкового дійства є творче об’єднання «Музичний Львів», творче об’єднання «Лесина світлиця», учні, батьки, учителі, випускники школи. Педагоги-словесники докладають великих зусиль, щоб творче об’єднання «Лесина світлиця» стало клубом обдарованих, талановитих особистостей, дозволило продемонструвати творчі здобутки учнів, випускників, учителів школи. Завдяки натхненній, самовідданій роботі цих педагогів живуть традиції школи, яка гордо носить ім`я Лесі Українки та славиться своїм патріотичним духом. Недарма з меморіальної дошки, встановленої на будинку школи, промовляє Леся Українка: «Я честь віддам титану - Прометею, що не творив своїх людей рабами… Я вслід його піду.»

У шкільному музеї Лесі Українки екскурсії проводять учні старших класів

«  Червень 2019  »