Субота, 10.04.2021, 23:25
Вітаю Вас Гість | RSS

Ліцей №75 імені Лесі Українки ЛМР

Меню сайту
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

СТОП БУЛІНГ

ЗАТВЕРДЖУЮ:

Директор ліцею №75 ім. Лесі Українки

С.Кушнір

 

Заходи ліцею №75 ім. Лесі Українки щодо протидії булінгу

на 2020-2022 роки

 

Завдання

Заходи

Відповідальні за виконання

Терміни виконання

1.

Сприяння запобіганню та протидії булінгу (цькуванню) в ліцеї

Інформаційно-просвітницька діяльність серед учасників освітнього процесу щодо булінгу (цькування) та нетерпимості ставлення до насильницької моделі поведінки у міжособистісному спілкуванні.

Адміністрація ліцею,

класні керівники,

психологічна служба,

педагогічні працівники

Постійно

 

 

Спостереження за емоційно-психологічним станом учасників освітнього процесу.

 

Класні керівники, психологічна служба,

педагогічні працівники

Упродовж начального року

 

 

Залучення органів учнівського самоврядування та батьківської громадськості до профілактичної роботи щодо профілактики булінгу серед учасників освітнього процесу.

Адміністрація ліцею, класні керівники, психологічна служба

Упродовж навчального року

 

 

Залучення дітей девіантної поведінки до занять в спортивних секціях та гуртках, участі у змаганнях Спартакіади. 

Класні керівники, психологічна служба

Упродовж навчального року

 

 

Залучення фахівців Національної поліції, Служби у справах дітей, працівників Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді для профілактики булінгу (цькування) в учнівському середовищі.

Психологічна служба

Упродовж навчального року

 

 

 

Проведення роз’яснювальної роботи з батьками з метою недопущення випадків жорстокого поводження з дітьми в сім’ях, а також відстеження випадків булінгу з боку учасників освітнього процесу в процесі навчання.

Класні керівники, психологічна служба

Постійно

 

 

Надання рекомендацій учасникам освітнього процесу (педагогічним працівникам. учням, батькам).

Психологічна служба

Постійно

 

 

Організація та проведення профілактичних занять (виховних уроків, тренінгів, круглих столів, семінарів) щодо недопустимості насильницього спілкування серед учнів.

Психологічна служба

Постійно

 

 

Проведення відповідної роботи з постраждалими дітьми.

 

Психологічна служба, класні керівники

Постійно

2.

Забезпечення створення у ліцеї безпечного освітнього середовища

Проведення моніторингу безпечності та комфортності освітнього середовища шляхом анкетування, опитування.

 

Психологічна служба

 

Упродовж навчального року

 

 

Розміщення у ліцеї скриньки «Довіри», з метою виявлення фактів булінгу, дотримання прав неповнолітніх.

Психологічна служба

 

Упродовж навчального року

 

 

Оприлюднення телефонів довіри.

 

Психологічна служба

 

Упродовж навчального року

 

 

Забезпечення спільно у координації із територіальними службами у справах дітей, структурними підрозділами органів Національної поліції, органами опіки та піклування, громадськими організаціями слухання питань, пов`язаних із запобіганням та протидією домашньому насильству і булінгу в учнівському середовищі на засіданнях педагогічних рад ліцею.

Адміністрація ліцею

Упродовж навчального року

 

 

Невідкладне інформування адміністрацію ліцею про випадки домашнього насильства і булінгу, що стали відомими.

Працівники ліцею, психологічна служба, класні керівники

Упродовж року

 

 

Здійснення прийому звернень та повідомлень про випадки булінгу відповідно до чинного законодавства.

Адміністрація ліцею, психологічна служба

Упродовж року

 

 

Проведення моніторингу ефективності виконання плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню), вжиття заходів для їх вирішення.

Адміністрація ліцею, психологічна служба

Постійно

3.

Професійний розвиток та підвищення кваліфікації педагогічних працівників

Забезпечити виконання педагогічними працівниками вимог Законів України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу», спільного наказу Державного комітету України у справах сім’ї та молоді, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я  України від 19.07.2015р. № 564/836/945/577564/836/945/577 «Про затвердження порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози його вчинення».

Адміністрація ліцею

Постійно

 

 

Врахування стану виконання обов`язків з питань запобігання і протидії домашньому насильству та булінгу під час проведення атестації педагогічних працівників.

Адміністрація ліцею, атестаційна комісія

Упродовж року

 

 

Забезпечення організації семінарів, тренінгів з педагогічними працівниками ліцею щодо розгляду тематичних питань із залученням фахівців (НМЦО   м. Львова, практикуючих психологів, правників, відділів «Служба у справах дітей» Залізничного району, тощо).

Адміністрація ліцею

Упродовж року

 

 

Участь у семінарах-практикумах для психологів, соціальних педагогів з питань профілактики булінгу серед учасників освітнього процесу.

Практичний психолог, соціальний педагог

Упродовж навчального року

 

Подання заяв або повідомлень про випадки булінгу (цькування) в ліцеї  (відповідно до наказу Міністерства освіти і науки № 1646 від 28.12.19р.Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти”).

 

1. Учасники освітнього процесу можуть повідомити про випадок булінгу (цькування), стороною якого вони стали або підозрюють про його вчинення стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу або про який отримали достовірну інформацію, керівника закладу освіти або інших суб'єктів реагування на випадки булінгу (цькування) в закладах освіти.

У ліцеї заяви або повідомлення про випадок булінгу (цькування) або підозру щодо його вчинення приймає директор.

Повідомлення можуть бути в усній та (або) письмовій формі, в тому числі із застосуванням засобів електронної комунікації.

2. Директор у разі отримання заяви або повідомлення про випадок булінгу (цькування):

  • невідкладно у строк, що не перевищує однієї доби, повідомляє територіальний орган (підрозділ) Національної поліції України, принаймні одного з батьків або інших законних представників малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування);
  • за потреби викликає бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги для надання екстреної медичної допомоги;
  • повідомляє службу у справах дітей з метою вирішення питання щодо соціального захисту малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування), з'ясування причин, які призвели до випадку булінгу (цькування) та вжиття заходів для усунення таких причин;
  • повідомляє центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з метою здійснення оцінки потреб сторін булінгу (цькування), визначення соціальних послуг та методів соціальної роботи, забезпечення психологічної підтримки та надання соціальних послуг;
  • скликає засідання комісії з розгляду випадку булінгу (цькування) не пізніше ніж упродовж трьох робочих днів з дня отримання заяви або повідомлення.

 

Порядок реагування на доведені випадки булінгу та відповідальність осіб, причетних до булінгу

 

Станом на травень 2020 року доведених випадків булінгу у ліцеї немає.

 

Психолого-педагогічний семінар для вчителів початкових класів

«Поведінка дитини. Чому важливо знати причини?»

   На канікулах 2 січня 2020 року у ліцеї пройшов психолого-педагогічний семінар для вчителів початкових класів «Поведінка дитини. Чому важливо знати причини?». Підготувала і провела його практичний психолог ліцею Істоміна Оксана Юріївна.

     Поведінка  кожної людини має певні наслідки. Якщо ми знаємо причини, або, поведінковою мовою, функцію поведінки дитини, можемо застосувати корекцію найбільш ефективно.

     Проблеми в поведінці дитини утруднюють навчальний процес, можуть загрожувати самій дитині або її оточуючим, утруднюють спілкування з дитиною та її інтеграцію в нормативне середовище. Корекція небажаної поведінки – командна робота психолога, батьків, вчителів та однолітків.

      Оксана Юріївна окреслила функції поведінки та надала рекомендації щодо застосування  корекційних стратегій. Адже відповідно до проблеми існують різні методи корекції поведінки.

     Атмосфера семінару була відкритою та щирою. Цьому сприяли цікаві вправи, які застосувала Істоміна О.Ю., «Знайомство», «Запитання-відповідь».

     Учителі взяли на озброєння матеріали, які зможуть використати у роботі з батьками та учнями.

Профілактичні заняття "Толерантність. Всі ми різні, але всі ми рівні"

Фахівець відділу соціальної роботи Залізничного району ЛМЦСССДМ, Савіцька Наталія, провела профілактичні заняття "Толерантність. Всі ми різні, але всі ми рівні" для учнів 5-А, 5-Б та 5-В класів. Розмовляли про повагу один до одного та про жорстокість між учнями. Розглянули поняття булінгу та його складових. Учні за допомогою цікавих практичних вправ намагались зрозуміти почуття та потреби інших людей. Наголошували на тому, що бути іншим - це нормально, бо кожна особистість унікальна! Учні активно брали участь у запропонованих вправах та іграх. Вільно висловлювали свою думку та дійшли висновку, що потрібно бути добрішими і толерантнішим по відношенню до інших людей.

Заняття пройшло у позитивній та дружелюбній атмосфері.

 

Розмова профілактично-превентивного характеру для учнів 6-Б та 6-В класів

16 грудня 2019 року, старший інспектор з ювенальної превенції Залізничного відділу поліції капітан поліції Петрів Мар'яна Іванівна провела розмову профілактично-превентивного характеру для учнів 6-Б та 6-В класів. Розмовляли про права та обов'язки учнів у школі та за її межами, про булінг та про різні форми насилля серед учнів. Не обійшлось і без обговорення поняття "домашнього насилля". Поліцейська застерегла берегти себе та про можливі випадки будь-яких протиправних дій по відношенню до себе, одразу повідомляти. Ознайомила учнів про відповідальність за вчинення правопорушень згідно чинного законодавства. Застерегла від здійснення необдуманих рішень.

Зустріч була пізнавальною та корисною для дітей.

"Вчимося розуміти і поважати один одного"

Практичним психологом Істоміною О.Ю. з учнями 6-го класу було проведене корекційно-розвивальне заняття на тему

"Вчимося розуміти і поважати один одного".

Завдання, які виконували учні під час заняття сприяли формуванню позитивної самооцінки, навичок ефективного спілкування; були розглянуті поняття "повага" і "толерантність".

Зустріч лейтенанта поліції Склінар Сніжана з учнями 9-В класу

Інспектор ювенальної превенції Залізничного ВП ГУНП у Лвівській області лейтенант поліції Склінар Сніжана провела зустріч з учнями 9-В класу. Говорили про права та обов'язки учнів. Про можливі небезпеки пов'язані з недотриманням певних правил. Поліцейська наголосила на відповідальності учнів за свої дії та вчинки та застерегла від необдуманих рішень. Спілкувались на тему булінгу та його наслідків, як по відношенню до учнів, так і по відношенню до вчителів. Розібрались з поняттям булінгу від вчителя до учня та його ознак. Зустріч велась у формі відвертої розмови, учні задавали запитання, які їх турбують.

Зустріч з капітаном поліції

9 грудня 2019 року, старший інспектор з ювенальної превенції Залізничного відділу поліції капітан поліції Петрів Мар'яна Іванівна провела розмову профілактично-превентивного характеру для учнів 8-Б класу. Розмовляли про права та обов'язки учнів у школі та за її межами. Про відповідальність за вчинення правопорушень згідно чинного законодавства. Спілкувались про негативні тенденції у учнівському середовищі, про вчинення булінгу та насильства по відношенню до інших людей. Поліцейська наголосила на забороні вживати алкогольні напої, тютюнові вироби та наркотичні речовини, та попередила про небезпеку для життя та здоров'я. Застерегла від здійснення необдуманих рішень.

Зустріч була пізнавальною та корисною для дітей.

Профілактичне заняття "Як розпізнати булінг. Ми проти насилля"

У період з 25 листопада по 10 грудня 2019р. на території України проводиться щорічна міжнародна акція «16 днів проти насильства». Саме тому, 27.11.19р. та 29.11.19р., фахівець відділу соціальної роботи Залізничного району ЛМЦСССДМ Савіцька Наталія та інспектор з ювенальної превенції Залізничного відділу поліції лейтенант поліції Бортовий Андрій, провели профілактичне заняття "Як розпізнати булінг. Ми проти насилля" для учнів 7-Б та 7-В класів. Учні поновили свої знання щодо булінгу. Дізнались як правильно реагувати в ситуації, коли ти булер, або коли тебе булять. Говорили про наслідки булінгу та про відповідальність за вчинення насильницьких дій відповідно до законодавства. Спілкувались на тему прав і обов'язків учнів, як в школі так і за її межами.

Заняття пройшло у дружелюбній атмосфері.

Просвітницьке заняття "Домашнє насильство та насилля в стосунках"

16 жовтня фахівці відділу соціальної роботи Залізничного району ЛМЦСССДМ Савіцька Наталія та Ковальчук Тарас провели просвітницьке заняття "Домашнє насильство та насилля в стосунках" для учнів 9-В класу. Учні мали змогу ознайомитись з новим законодавством України, щодо вчинення домашнього насилля. За допомогою наочних вправ зрозуміли помилки у стосунках і дізнались як правильно взаємодіяти одне з одним. Переглянувши ролики, усвідомили те, що будь-який факт протиправної поведінки не варто приховувати, бо тільки "ми можемо розірвати це коло". Зустріч проходила у дружелюбній атмосфері!

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Copyright MyCorp © 2021
Створити безкоштовний сайт на uCoz