Субота, 10.04.2021, 23:39

Візитка практичного психолога

Практичний психолог ліцею Істоміна Оксана Юріївна

Електронна пошта:  istomina.oksana.lyceum@gmail.com

Для мене важливо, щоб моя участь в освітньому процесі вела весь колектив ліцею до спільної мети, важливо бути частиною команди однодумців. Я працюю з учнями, педагогами, батьками. Коли бачу, що в результаті моєї роботи ще одна дитина чи дорослий починають краще розуміти себе і інших, розкривають свої здібності, налагоджують конструктивне спілкування з людьми, просто почуваються щасливішими - для мене це найбільша винагорода.

Вважаю, що знання, навички і уміння, які отримують учні під час навчання у школі, повинні відповідати вимогам сучасного суспільства, допомагати успішно реалізуватись школярам у різних сферах життя, навчити їх бути уважними до свого психічного і фізичного благополуччя.

Проводжу з учнями інтерактивні заняття, бесіди, лекції з метою розвитку соціальних навичок учнів: формування відповідальної поведінки, розвитку комунікативних умінь, формування адекватної позитивної самооцінки, розвитку навичок конструктивного вирішення конфліктних ситуацій методом медіації, уміння працювати у класному колективі як у команді і бути її частиною.

Працюю у напрямку конфліктного менеджменту між учасниками освітнього процесу. Використовую медіацію для вирішення конфліктів між учнями, вчителями, батьками.

Важливим для сучасної людини є вміння сприймати людей такими, які вони є – різними, учити школярів бути толерантними, ставитись з повагою і розумінням до себе і до інших. Працюю з учнями з особливими освітніми потребами, допомагаю створити в інклюзивних класах атмосферу взаєморозуміння і сприятливе середовище для розвитку всіх учнів.

Проводжу просвітницьку роботу з педагогами і батьками. Під час бесід, лекцій, тренінгів, семінарів обираю теми, які є актуальними для них і допомагають налагодити взаєморозуміння з дітьми, підвищити ефективність освітнього процесу, запобігти професійному вигоранню.

Прагну постійно розвиватись і здобувати нові знання, мені подобається знаходити спільну мову з різними людьми, працювати на результат, подорожувати, відкривати нові здібності і особистісні ресурси.

Зараз метою моєї роботи у ліцеї є формування учнівського та педагогічного колективу як команди, з визначеною метою, завданнями, ролями кожного учасника. Робота і навчання у згуртованому доброзичливому колективі є ефективною протидією негативним явищам в учнівських колективах - булінгу, відсутності мотивації до навчання, асоціальній поведінці тощо, а в педагогічному колективі - засобом профілактики професійного та емоційного вигорання.

«  Квітень 2021  »