Вівторок, 09.08.2022, 12:05

Відповідальні за виконання

Терміни виконання

1.

Сприяння запобіганню та протидії булінгу (цькуванню) в ліцеї

Інформаційно-просвітницька діяльність серед учасників освітнього процесу щодо булінгу (цькування) та нетерпимості ставлення до насильницької моделі поведінки у міжособистісному спілкуванні.

Адміністрація ліцею,

класні керівники,

психологічна служба,

педагогічні працівники

Постійно

Спостереження за емоційно-психологічним станом учасників освітнього процесу.

Класні керівники, психологічна служба,

педагогічні працівники

Упродовж начального року

Залучення органів учнівського самоврядування та батьківської громадськості до профілактичної роботи щодо профілактики булінгу серед учасників освітнього процесу.

Адміністрація ліцею, класні керівники, психологічна служба

Упродовж навчального року

Залучення дітей девіантної поведінки до занять в спортивних секціях та гуртках, участі у змаганнях Спартакіади.

Класні керівники, психологічна служба

Упродовж навчального року

Залучення фахівців Національної поліції, Служби у справах дітей, працівників Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді для профілактики булінгу (цькування) в учнівському середовищі.

Упродовж навчального року

Проведення роз’яснювальної роботи з батьками з метою недопущення випадків жорстокого поводження з дітьми в сім’ях, а також відстеження випадків булінгу з боку учасників освітнього процесу в процесі навчання.

Класні керівники, психологічна служба

Постійно

Надання рекомендацій учасникам освітнього процесу (педагогічним працівникам. учням, батькам).

Постійно

Організація та проведення профілактичних занять (виховних уроків, тренінгів, круглих столів, семінарів) щодо недопустимості насильницього спілкування серед учнів.

Постійно

Проведення відповідної роботи з постраждалими дітьми.

Психологічна служба, класні керівники

2.

Забезпечення створення у ліцеї безпечного освітнього середовища

Проведення моніторингу безпечності та комфортності освітнього середовища шляхом анкетування, опитування.

Упродовж навчального року

Розміщення у ліцеї скриньки «Довіри», з метою виявлення фактів булінгу, дотримання прав неповнолітніх.

Оприлюднення телефонів довіри.

Упродовж навчального року

Забезпечення спільно у координації із територіальними службами у справах дітей, структурними підрозділами органів Національної поліції, органами опіки та піклування, громадськими організаціями слухання питань, пов`язаних із запобіганням та протидією домашньому насильству і булінгу в учнівському середовищі на засіданнях педагогічних рад ліцею.

Упродовж навчального року

Невідкладне інформування адміністрацію ліцею про випадки домашнього насильства і булінгу, що стали відомими.

Працівники ліцею, психологічна служба, класні керівники

Упродовж року

Здійснення прийому звернень та повідомлень про випадки булінгу відповідно до чинного законодавства.

Адміністрація ліцею, психологічна служба

Упродовж року

Проведення моніторингу ефективності виконання плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню), вжиття заходів для їх вирішення.

Адміністрація ліцею, психологічна служба

3.

Професійний розвиток та підвищення кваліфікації педагогічних працівників

Забезпечити виконання педагогічними працівниками вимог Законів України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу», спільного наказу Державного комітету України у справах сім’ї та молоді, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я  України від 19.07.2015р. № 564/836/945/577564/836/945/577 «Про затвердження порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози його вчинення».

Постійно

Врахування стану виконання обов`язків з питань запобігання і протидії домашньому насильству та булінгу під час проведення атестації педагогічних працівників.

Адміністрація ліцею, атестаційна комісія

Упродовж року

Забезпечення організації семінарів, тренінгів з педагогічними працівниками ліцею щодо розгляду тематичних питань із залученням фахівців (НМЦО   м. Львова, практикуючих психологів, правників, відділів «Служба у справах дітей» Залізничного району, тощо).

Упродовж року

Участь у семінарах-практикумах для психологів, соціальних педагогів з питань профілактики булінгу серед учасників освітнього процесу.

Практичний психолог, соціальний педагог

Переглядів: 152 | Додав: School75 | Рейтинг: 0.0/0